پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - احداث 6 بند سنگ و سیمانی در حوزه آبخیز بیدخوان بردسیر تا پایان سال 97 و ادامه کار در سال 98 از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی
بازدید : 93 9 تير 1398 ساعت 12:41 شماره :61373

احداث 6 بند سنگ و سیمانی در حوزه آبخیز بیدخوان بردسیر تا پایان سال 97 و ادامه کار در سال 98 از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی

 

 با احداث 6بند سنگ و سیمانی در حوزه آبخیز بیدخوان بردسیر از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال 97 نزدیک به یک میلیون متر مکعب رواناب سطحی در این منطقه مدیریت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان، مهدی رجبی زاده در بازدید از پروژه های در حال بهره برداری حوزه آبخیز بیدخوان بردسیر که با همراهی معاون آبخیزداری اداره کل و در روز پنج شنبه ششم تیرماه صورت گرفت با اعلام مطلب بالا و در دیدار با فرماندار این شهرستان، اقدامات دیگری همچون کاداستر اراضی، صدور برگ تشخیص، جنگل کاری و افزایش پوشش گیاهی در این شهرستان را اقداماتی مکمل نامید که در سال 98 نیز با قوت ادامه خواهد یافت.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، شهرستان بردسیر را جزو معدود شهرستانهای استان عنوان کرد که در گذشته قوانین اصلاحات ارضی در آن بخوبی اعمال شده و هم اکنون نیز با تلاش همکاران واحد امور زمین شهرستان بردسیر پیشرفتهای قابل ملاحظه ای در زمینه اجرای مقررات در حال انجام است.

در این نشست حسین شجاعی معاون آبخیزداری اداره کل، اعتبارات تخصیص یافته در سال 97  از محل صندوق توسعه ملی را بالغ بر یک میلیاردو دویست میلیون تومان برای منطقه بیدخوان بردسیر ذکر کرد که از محل آن،     6 بند سنگ و سیمانی در سال گذشته احداث شده  و شش بند سنگ و سیمانی دیگر نیز در سال 98 و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان احداث خواهد شد.

رضا زمانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بردسیر، با اعلام این مطلب که در سال 97، هفده فقره برگ تشخیص  برای اراضی شهرستان صادر شده و برای بیش از چهل و پنج هزار هکتار از اراضی ملی نیز سند تک برگ دریافت گردیده است از  همکاری مطلوب با شرکت جهان فولاد سخن گفت و خواهان مساعدت و ایجاد هماهنگی لازم توسط فرماندار برای خرید تجهیزات مهار آتش از جمله فلاکس بک برای شهرستان شد.

نجف پور فرماندار بردسیر با توصیف شهرستان بردسیر به نگارستان طبیعت ایران، از عملکرد مطلوب شهرستان بردسیر از جمله تلاشهای بی وقفه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در حل و فصل مشکلات مربوط به کاداستر اراضی در نزدیک به هفتاد درصد از اراضی ابراز خوشنودی نمود.

در پایان این نشست، مدیر کل و همراهان از بندهای شماره27، 24 و  15 بیدخوان بردسیر  بازدید نمودند و مهدی رجبی زاده در محل بند شماره پانزده و در مصاحبه ای با واحد خبر سیمای مرکز  کرمان، حوزه آبخیز بیدخوان را یکی از حوزه های حساس در بحث آبخیزداری عنوان نمود و افزود: بمنظور کنترل سیل و رسوب و تغذیه چشمه سارهای این منطقه، ساخت بیست و چهار بند سنگ و سیمانی در دستور کار قرار دارد که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث خواهند شد.

رجبی زاده هدف غایی از احداث این سازه ها را ایجاد امنیت زیستی و جلوگیری از خطرات ناشی از سیل برای منطقه عنوان کرد که روستاهای پائین دست بطور مداوم در خطر ناشی از این پدیده قرار دارند.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :