پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - فعالیتهای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بم در هفته منابع طبیعی
بازدید : 84 22 اسفند 1397 ساعت 13:37 شماره :58291

فعالیتهای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بم در هفته منابع طبیعی

 

در نخستین روز از هفته منابع طبیعی، زنگ سبز با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان، مشاور فرماندار در امور بانوان و رئیس و کارکنان اداره منابع طبیعی و با همراهی پدر بزرگوار شهید خسروشاهی نواخته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بم، دانشور مشاور فرماندار در امور بانوان در این مراسم با گرامیداشت هفته منابع طبیعی با استناد به آیات و روایات، نواختن زنگ سبز را بهانه ای برای احترام به طبیعت دانست که حفظ و احیای آن واجب است و برای آبادانی کشور ناچار به تلاش بیشتر در این زمینه هستیم.

همچنین در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی، رئیس و کارشناسان اداره منابع طبیعی شهرستان حضوری پررنگ در مدارس این شهرستان داشتند .

پوطاری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بم با حضور در بین دانش آموزان، روز درختکاری را روزی دانست که همه باید یاد بگیریم درختان حق زندگی دارند و باید به آنها اجازه دهیم با کهنسال شدن آیندگان نیز از وجودشان بهره مند گردند .در این مراسم با برگزاری مسابقات نقاشی به برترین اثر در ارتباط با طبیعت جوایزی اهدا گردید.

در مراسم باشکوه نماز جمعه شهرستان بم که با حضور همکاران همراه بود و در آن بر حفظ و حراست از منابع طبیعی ارزشمند تاکید شد، توزیع بروشور و نهال رایگان با استقبال کم نظیری از سوی نماز گزاران مواجه گردید و همکاران با حضور بر مزار شهدای شهرستان و گرامیداشت یاد و خاطره آنان، یاد همکاران از دست رفته خود زنده یاد هادی مازندرانی   و رضا حجت آبادی را گرامی داشته و فاتحه ای نثار روح آن عزیزان نمودند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :