پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - فعالیتهای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سیرجان در هفته منابع طبیعی
بازدید : 96 21 اسفند 1397 ساعت 11:50 شماره :58143

فعالیتهای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سیرجان در هفته منابع طبیعی

 

اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیرجان در هفته منابع طبیعی فعالیتهای گوناگونی اعم از فرهنگی یا اجرایی را در سطح شهرستان اجرا نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیرجان، در نخستین روز از این هفته و با حضور مسئولین و دانش آموزان و همکاران نیروگاه سیکل ترکیبی این شهرستان که در محل همین نیروگاه برگزار شد، رئیس اداره فعالیتهای یکساله اخیر بویژه در تخصیص اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی را به اطلاع شرکت کنندگان رساند و پس از سخنان امام جمعه شهرستان حدودیک هکتار از محوطه نیروگاه توسط شرکت کنندگان نهالکاری شد .

در روز سوم از این هفته همکاران اداره با شرکت در مراسم باشکوه و پرفیض نماز جمعه ضمن تجدید بیعت با آرمانهای امام راحل میز خدمت اداره را برپا نموده و به سوالات و مشکلات نمازگزاران در رابطه با منابع طبیعی پاسخ دادند .

در پایان توزیع نهال رایگان در بین نمازگزاران با استقبال کم نظیری مواجه گردید .

حضور نویسنده شهیر کرمانی، هوشنگ مرادی کرمانی در دبستان شهید ا... دادی سیرجان   و سخنرانی ایشان در فواید درخت و درختکاری که در تمامی کتب به آن اشاره شده نیز زینت بخش مراسم سال جاری و در جشن درختکاری بود که در پایان آن مراسم نیز یک اصله درخت توسط هوشنگ مرادی کرمانی در محوطه مدرسه غرس شد.

همچنین اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تعامل ویژه ای در این هفته با شهرداری این شهر داشت، بگونه ای که در مراسم مشترک در محل پارک قائم و در جوار بلوار قائم با حضور جمع کثیری از مردم و امام جمعه، پانصد اصله نهال  به نیت ارتقای فرهنگ طبیعت دوستی غرس شد.

حضور نونهالان مهد کودک امید شهرستان در محل اداره و آوردن گلدانهای گل به این محیط و غرس آنها در محل اداره نشاطی ویژه به این ایام بخشید .

در ششمین روز از هفته منابع طبیعی همکاران با حضور در دفتر فرماندار ویژه شهرستان و تشریح عملکرد اداره و پس از آن ابراز رضایت فرماندار از عملکرد اداره منابع طبیعی شهرستان در سالهای اخیر موجب شادمانی همکاران شد و در پایان تمامی همکاران به همراه فرماندار و مدیر کل محیط زیست استان یک اصله درخت در محوطه اداره غرس نمودند.

به مناسبت هفته منابع طبیعی همچنین مسابقه دوچرخه سواری با همکاری انجمن محلی رفتگران طبیعت و اداره منابع طبیعی از محل پارک شهدای گمنام تا اداره منابع طبیعی برگزار شد که در پایان مهران میر شاهی با قدردانی از شرکت کنندگان دقایقی در ارتباط با منابع طبیعی و اهمیت آن سخن گفت .

همچنین در راستای حفاظت از جنگلها تعداد پانزده تنور گازی و 12اجاق خوراک پزی و 22 سیلندر گاز بین بهره برداران و مرتعداران توزیع شد .

                                                

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :