پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - دکتر پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان، راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی: اقدامات آبخیزداری و هدایت رواناب ها به سفره های آب زیرزمینی باعث جلوگیری از فرونشست زمین خواهد شد.
بازدید : 104 16 اسفند 1397 ساعت 11:7 شماره :57676

دکتر پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان، راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی: اقدامات آبخیزداری و هدایت رواناب ها به سفره های آب زیرزمینی باعث جلوگیری از فرونشست زمین خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان، دکتر پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی  و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در مراسم روز ملی جشن درختکاری درمنطقه دارسینوئیه کوهپایه به میزبانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان ، چنین اظهار داشت: کاشت درخت در مبانی اعتقادی و مسوولیت های ملی ما تاکید شده است و امیدواریم همه مردم به این امر مبادرت ورزند.

پور ابراهیمی افزود: اگر به حفظ و حراست از منابع طبیعی و توسعه فضای سبز نپردازیم در بعضی مناطق مانند شهداد، شاهد کوچ جمعیتی خواهیم بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بیان داشت : حدود 15 سال در خشکسالی بسر می بریم و امسال هم شرایط نامطلوبی داریم و باید دنبال راه و چاره باشیم.

وی گفت: در استان کرمان 95 درصد استفاده از آب در کشاورزی، 3 درصد شرب و 2 درصد در صنعت ، استفاده می شود و اگر این درصدها را بهینه نکنیم با مشکل برخورد می کنیم.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: سالانه 1 تا یک و نیم متر سطح آب های زیر زمینی در کرمان پایین تر می رود و شاهد فرونشست زمین در بعضی مکان ها هستیم و امیدواریم این اقدامات آبخیزداری در هدایت رواناب ها به سفره های آب زیرزمینی موثر واقع بشود .

وی در ادامه از مدیریت اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری شمال استان و همکارنشان، بخاطر زحماتی که در این راستا می کشند، سپاسگزاری کرد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :