پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - امام جمعه موقت کرمان در جشن درختکاری:در روز درختکاری عهد ببندیم که در حفظ منابع طبیعی اعم از جنگل ها،مراتع و منابع آبی کوشا باشیم
بازدید : 84 16 اسفند 1397 ساعت 10:52 شماره :57671

امام جمعه موقت کرمان در جشن درختکاری:در روز درختکاری عهد ببندیم که در حفظ منابع طبیعی اعم از جنگل ها،مراتع و منابع آبی کوشا باشیم

امام جمعه موقت کرمان در آیین جشن درختکاری در روستای دارسینوییه کرمان با تشکر از اقدامات مدیریت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان و همکارنشان، گفت: اینکه در روزشمار و تقویم ما یک روز به درختکاری و تداومش به عنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است، ارزش و اهمیت درختکاری و نقش آن را در زندگی ما نشان می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین عرب پور اظهار داشت: ارزش غرس نهال در این روز تا حدی است که مقام معظم رهبری هر ساله، در این مراسم حضور پیدا می کنند و به غرس نهال مبادرت می ورزند.

وی گفت: اختصاص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به اذن مقام معظم رهبری برای اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری ، نشان از توجه و عنایت ایشان به این مقوله هست.

امام جمعه وقت کرمان عنوان کرد: خداوند متعال برای زندگی مردم منابعی را در آب و خاک منظور کرده که اگر اصولی استفاده شود، این منابع تکلیف خودشان را انجام می دهند.

وی افزود: منابع طبیعی اعم از جنگل ها،مراتع،منابع آبی، ثروت عمومی و نعمت های خدادادی هستند که باید خوب حفظ شوند.

حجت الاسلام والمسلمین عرب پور گفت: اشکال در این است که ما انسان ها گاهی به این منابع آسیب می زنیم و آنها را تخریب می کنیم و نباید این انتظار را داشته باشیم که در قبال تخریب و اسیب زدن ها، باز این نعمات بر ما افزون شوند.

وی اضافه کرد: ترویج فرهنگ حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و اشاعه کاشت درخت و نگهداری و ابیاری آن ، بسیار مهم است .

امام جمعه موقت کرمان تأکید کرد : در روز درختکاری عهد ببندیم که در حفظ منابع طبیعی و خدادادی کوشا باشیم .

وی گفت: کاشت درخت در روایات توصیه و از آن به عنوان صدقه جاریه نام برده شده است .

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :