پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حراست از منابع طبیعی با فرهنگ سازی آیندگان ممکن می شود
بازدید : 104 16 بهمن 1397 ساعت 11:38 شماره :56594

حراست از منابع طبیعی با فرهنگ سازی آیندگان ممکن می شود
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان جلسه ستاد برگزاری هفته منبع طبیعی  با حضور  رئیس سازمان جهاد کشاورزی ، نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی ، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان ، مدیر کل محیط زیست وسایر مدیران دستگاه های ذیربط در سالن زیتون ، و در محل سازمان جهاد کشاورزی برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مدیر کل منابع طبیعی استان کرمان با بیان اینکه هفته منابع طبیعی امسال با محوریت آبخیزداری برگزار می شود، گفت: در این هفته مراسم درختکاری در منطقه دارسینوئیه که طرح بزرگ آبخیزداری اجرا شده، انجام می شود و همچنین این اداره در نظر دارد طرحهای مطالعاتی و نتایج تحقیقاتی با همکاری گروههای NGO

ها به مردم و بهره برداران ارائه نماید.

وی خاطر نشان کرد: طرح های آبخیزداری بسیار خوب در استان اجرا شده که این طرح ها سبب تغذیه آبخوانها و حفاظت منابع طبیعی از سیلابها می شود.

رجبی اظهارکرد: درصورتیکه طرح ها با حضور و مشارکت مردم انجام شود، در سالهای آتی حفظ و حراست این طرح ها بهتر و توسط مردم صورت می گیرد.

در جمهوری اسلامی ایران، از 15 تا 22 اسفند، با عنوان «هفته منابع طبیعی» نام گذاری شده است که نخستین روز این هفته، روز درختکاری است

 در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در این جلسه گفت: فرهنگ سازی حفظ و حراست از منابع طبیعی بسیار مهم است و زمینه فرهنگ سازی از کودکی باید شکل بگیرد و آموزشهای لازم را فراگیرند.

 همچنین حجت الاسلام علی ایمانی تبار مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در جلسه ستاد هفته منابع طبیعی استان کرمان ضمن تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: امروزه دین جایگاه ویژه ای دارد و پیروان دین انسانهای غیرتمند هستند و این انسانها می توانند جهان را متحول کنند، همانطور که طی چهل سال گذشته آن را ثابت کردند.

وی با بیان اینکه از جمله مسائلی که دین بر آن تاکید دارد، منابع طبیعی است، افزود: از منظر قرآن و فرهنگ اهل بیت، حفظ و حراست از منابع طبیعی امری ضروری است و در طبیعت هر موجود زنده ای را باید حفظ کنیم ودر آموزه های دینی درخت کاری و حفظ و حراست از آن عبادت است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: در هفته منابع طبیعی، حفظ و حراست از این منابع بخصوص برای نسل جوان باید در قالب دین تبیین شود.

عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در این جلسه گفت: فرهنگ سازی حفظ و حراست از منابع طبیعی بسیار مهم است و زمینه فرهنگ سازی از کودکی باید شکل بگیرد و آموزشهای لازم را فراگیرند.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط تغییر اقلیم، روند از بین رفتن منابع طبیعی سرعت گرفته است، افزود: نتیجه از بین رفتن این منابع خدادای، گسترش بیابانها و افزایش پدیده ریزگردها است و با افزایش آگاهی آحاد مردم و حضور و مشارکت آنها در عرصه منابع طبیعی موجب حفظ این منابع می گردد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :