پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پیشرفت 70 درصدی در زمینه اجرای طرح کاداستر در سطح استان کرمان
بازدید : 132 20 دی 1397 ساعت 10:13 شماره :55780

پیشرفت 70 درصدی در زمینه اجرای طرح کاداستر در سطح استان کرمان

 

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان در چهار سال گذشته موفق به اخذ اسناد تک برگ برای بیش از نه میلیون هکتار از مجموع سیزده و نیم میلیون هکتار اراضی ملی در سطح استان شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان ، مطلب فوق را  مهدی رجبی زاده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان ، در سفر خود به شهرستان ارزوئیه وباحضور فرماندار ارزوئیه، معاونت حفاظت واموراراضی و مسئولین ادارات ذیربط در محل سالن گردهمایی های فرمانداری بیان نمود،  این جلسه با موضوع بررسی مسایل و موانع موجود در زمینه کندی روند اخذ اسناد کاداستر برگزار گردید. 

رجبی زاده  بعد مسافت،  فاصله شهرستان ارزوئیه از مرکز استان و همچنین  نبود برخی ادارات را علیرغم اهمیتی که شهرستان ارزوئیه حتی از قبل از انقلاب اسلامی در زمینه کشاورزی داشته است، دو عامل تاثیر گذار در عدم تعیین تکلیف اراضی منطقه دانست .

ایشان موارد و مسایل مربوط به امور زمین در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری را عامل مهمی در کاهش صرف زمان لازم برای رسیدگی به وظایف ذاتی این اداره در اموری همچون حفاظت و احیاء اراضی جنگلی و مرتعی دانست.

 وی افزود : اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری برای رسیدگی بیشتر و بهتر به وظایف اصلی خود، در چهار سال گذشته موفق به اخذ اسناد تک برگ برای بیش از نه میلیون هکتار از مجموع سیزده و نیم میلیون هکتار اراضی ملی در سطح استان شده است.

مدیر کل منابع طبیعی تعامل ادارات با یکدیگر در شهرستان را عاملی تاثیر گذار در رفع مشکلات منطقه در زمینه اجرای مواد قانونی مربوطه خواند و افزود: ما در این زمینه آمادگی کامل جهت همکاری با ادارات مختلف از جمله بنیاد مسکن و راه و شهرسازی را داریم.

بعد از جلسه مدیر کل و معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل به همراه همکاران اداره شهرستان، با حضور در دادگاه عمومی شهرستان از تلاشها و تعامل خوب دادستان این شهرستان  تشکر قدردانی نمودند.

شایان ذکر است که ساختمان جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارزوئیه با بیش از شصت درصد پیشرفت فیزیکی نیز از جمله مکانهایی بود که روز گذشته مورد بازدید مدیر کل و فرماندار شهرستان ارزوئیه قرار گرفت .

               

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :