پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - با مدیریت صحیح سیلاب ها، آبخوان های کشور دوباره احیا می شوند .
بازدید : 151 13 آذر 1397 ساعت 8:41 شماره :54417

با مدیریت صحیح سیلاب ها، آبخوان های کشور دوباره احیا می شوند .
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان ، سید مصطفی ابو هاشم معاون دفتر کنترل سیلاب و آبخوان داری سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان این مطلب گفت: انجام عملیات پروژه های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با اعتبار 700 میلیارد تومان در سال جاری در سطح کشور در حال اجراست.

سید مصطفی ابوهاشم اظهار داشت: از این اعتبار بالغ بر 25 میلیارد تومان به استان کرمان اختصاص یافته و تمام معاونت ها از این اعتبار بهره مند شده، به عبارتی: در پروژه های تمامی معاونت ها در حال اجرای مشق مدیریت جامع هستیم.

کارشناس معین طرح آبخیزداری و آبخوان داری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی گفت: در حال حاضر پروژه را از لجاظ سخت افزاری و نرم افزاری دنبال می کنیم تا میزان پیشرفت فعالیت ها را بررسی کنیم.

ابوهاشم گفت: خوشبختانه پیشرفت خوبی را در پروژه های استان کرمان مشاهده کردیم.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار پیام ما و رابطه بین کنترل سیلاب و آبخوان داری اظهار داشت: با مدیریت صحیح سیلاب ها می توانیم آبخوان های کشور را تغذیه کنیم و از هدررفت آب در مواقع سیلاب جلوگیری کنیم.

معاون دفتر کنترل سیلاب و آبخوان داری گفت: بخش عمده ای از آب های سطحی به شکل رواناب در حوزه های مرزی و دور تا دور کشورمان ممکن است آب های خروجی محسوب شوند ، اما این هدررفتن فقط مربوط به آب های خروجی نیست.

وی گفت: اگر بتوانیم بارش هایی که خارج از فصول استفاده و خارج از برنامه های وزارت نیرو برای جمع آوری هست ، را کنترل و آنها را به سفره های آب زیرزمینی و آبخوان ها هدایت کنیم،در درازمدت همان کاری را کرده ایم که نیاکان ما در سنوات خیلی دور به خوبی انجام می داده اند.

ابوهاشم افزود: تلاش ما این هست که با مدیریت صحیح سیلاب ها ، از هدررفت آب جلوگیری و آبخوان های کشور را دوباره احیا و بخش مهمی از سرمایه کشور را حفظ کنیم.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :