پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برگزاری مانور اطفاء حریق تاغزارهای حومه شهر کرمان در هفته پدافند غیر عامل
بازدید : 236 13 آبان 1397 ساعت 10:59 شماره :53446

برگزاری مانور اطفاء حریق تاغزارهای حومه شهر کرمان در هفته پدافند غیر عامل

 

به مناسبت هفته پدافند غیر عامل مانور بزرگ اطفاء حریق تاغزارهای اطراف شهر کرمان با حضور مدیر کل، فرمانده و جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان کرمان، واحدهای اطفاءحریق شرکتها، کارخانجات، دهیاریها و مراکزنظامی و انتظامی که به نحوی درمجاورت این جنگل قراردارند با موفقیت برگزار گردید .

تاغزارهای اطراف کرمان بعنوان محافظ وبسترحیات و توسعه شهرکرمان عمل می نماید و اهمیت زیادی درجهت امنیت اقتصادی واجتماعی شهرکرمان دارد همچنین در داخل وحاشبه این جنگل دست کاشت مراکز مسکونی اقتصادی و صنعتی نیزحضوردارند. یکی ازمهمترین مخاطراتی که این عرصه مهم را تهدیدمی کندحریق وآتش سوزی می باشد. درهفته پدافندغیرعامل به منظور آمادگی بیشتر و بهتردرمقابل حریق احتمالی مانوری درروزشنبه مورخ 12/8/97برگزارگردید. این مانوربامحوریت اداره کل منابع طبیعی استان کرمان وباهماهنگی وهمکاری اداره کل پدافندغیرعامل انجام پذیرفت.

در پایان این مانور  مهدی رجبی زاده مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان در جمع شرکت کنندگان و ضمن قدردانی از حضور صنایع و همکاری صمیمانه آنان در انجام این مانور چنین اظهار داشت: به دلیل بالا بودن سن درختان تاغ در عرصه سی و هفت هزار هکتاری شهر کرمان ایجاد حتی یک حریق کوچک می تواند منجر به آتش سوزی بزرگ گردد که با توجه به عدم وجود راه دسترسی در بسیاری از نقاط این جنگل مبارزه با آن کاری دشوار است که فقط با هماهنگی و همیاری عرصه نشینان میسر خواهد بود.

ایشان افزود: به همین دلیل اجرای حداقل سه مانور در سال بمنظور سنجش میزان آمادگی برای حفاظت از عرصه های ارزشمند ضروریست.

گفتنی است در این مانور واحد های صنعتی مختلفی همچون صنایع لاستیک بارز، شرکت سیمان کرمان، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، دهیاریها، شرکت عمران علوی و نمایندگان صنایع حضوری فعال داشتند

   

 

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :