پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آغاز عملیات آبخیزداری حوزه ده سیاهان رفسنجان
بازدید : 205 5 آبان 1397 ساعت 8:45 شماره :53179

آغاز عملیات آبخیزداری حوزه ده سیاهان رفسنجان

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رفسنجان در دیدار با فرماندار شهرستان ضمن تشریح اهداف اجرای عملیات آبخیزداری اعلام کرد که با توجه به درجه خطر پذیری بالا، حوزه ده سیاهان اولویت نخست این اداره برای اجرای عملیات آبخیزداریست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان، مسعود حیدری پور اظهار داشت هفتاد درصد پروژه های اجرا شده در شهرستان از سال 1370 تاکون در حوزه راویز بوده که عمده فعالیتها در حوزه نیز در قالب عملیات مکانیکی انجام شده و با قراردادی که با پیمانکار بسته شده عملیات بیولوژیک در این حوزه آغاز شده و تا دیماه به اتمام خواهد رسید.

حیدری پور افزود: در حوزه ده سیاهان که کار آن از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اخیرا آغاز شده دو مورد بند خاکی تراکمی با سرریز های سنگ و سیمانی در دستور کار قرار گرفته و در قالب قراردادی یک میلیارد تومانی تا کنون قریب ده درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

در این زمینه با توجه به وسعت عرصه های طبیعی و بمنظور حراست از منابع طبیعی نیاز به مشارکت مردم و دستگاههای دولتی است و از ابزار تسهیلگر برای شناسایی مشکلات مردم و تعامل بیشتر با دستگاههای اجرایی به بهترین نحو ممکن استفاده خواهد شد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :