بازدید : 170 14 شهريور 1396 13:17 شماره :52426

دیدار با مدیر حوزه های علمیه کرمان

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری کرمان به همراه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه اداره کل با مدیر حوزه علمیه کرمان دیدار کرد.

دراین دیدار حجه الاسلام و المسلمین موسوی با بیان حدیثی از امام جعفر صادق(ع) مدیریت صحیح و تخصصی را راهگشای حل مشکلات کشور بیان نمود با توجه به اهمیت منابع طبیعی از مدیر حوزه های علمیه خواست تا با تشریح اهمیت موضوع به روحانیون و مبلغین از آنان بخواهند در منابر، مساجد، حسینیه ها و تکایا اقدام به ترویج فرهنگ حفظ منابع طبیعی بنمایند.

در ادامه مدیر کل منابع طبیعی با تبریک اعیاد قربان وغدیر خم دیدار در این ایام را به فال نیک گرفت و وضعیت منابع طبیعی را تشریح نمود. وی با بیان این موضوع که اداره کل منابع طبیعی به نمایندگی از دولت وظیفه حفظ انفال را بعهده دارد گفت: این مسئولیت خطیر باعث شده برخی از موارد در ذهنیت مردم این باشد که منابع طبیعی روبه روی آنان قراردارد که این برداشت تصور نادرستی است که باید اصلاح شود.

مهدی رجبی زاده حفظ، احیاء، توسعه و بهره بر داری اصولی از منابع طبیعی را چهار وظیفه اصلی و مهم مجموعه تحت مدیریت خود دانست و گفت:  بحران بیابانی شدن، کمبود منابع آب شیرین و تغییر اقلیم ، چالش های اصلی کره زمین در حال حاضر بوده و در همین ارتباط  گفت: اکنون تمامی دنیا به این نتیجه رسیده است  که تنها راه نجات سرزمین افزایش پوشش گیاهی و حفظ وضعیت موجود است و این امر نیازمند افزایش آگاهی مردم نسبت به منابع طبیعی است تا بیان رهبر معظم انقلاب که همانا تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی است محقق گردد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری کرمان با بیان این موضوع که یکی از نهادهای تاثیر گذار در افزایش آگاهی مردم نسبت به منابع طبیعی حوزه های علمیه سراسر کشور است از مدیر این مجموعه در کرمان درخواست نمود منابع طبیعی در حفاظت از انفال یاری نمایند. ایشان در پایان یکی از مصادیق امروزی امربه معروف را حفظ و افزایش پوشش گیاهی و نجات محیط زیست دانست.

در ادامه مدیر حوزه های علمیه کرمان ضمن تمجید از عملکرد منابع طبیعی در سنوات اخیر گفت:یکی از آموزه های دین مبین اسلام که در احادیث و روایات مکرر به آن اشاره شده است دوراندیشی در امور است و یقینا" دوراندیشی در حفظ منابع طبیعی رکن بسیار مهم و اساسی است. حجه الاسلام و المسلمین اله وردی با بیان این موضوع که حوزه علمیه کرمان در سطح استان تعداد 5000 نفر دانش آموخته و مُبلغ برادر و خواهر دارد که در سطوح مختلفی به انجام فعالیت می پردازند این پتانسیل را فرصت بسیار مغتنمی دانست تا با بهره گیری از این موضوع بتوان اهمیت منابع طبیعی را در بین آحاد مردم ترویج نمود.

وی یکی از وظایف بسیار مهم خود و تمامی روحانیون را حفظ انفال به عنوان سرمایه های امام زمان(عج) دانست و گفت: بایک برنامه ریزی مدون در طول سال می توان گامهای مهم و اساسی در ترویج این فرهنگ برداشت.
  
   
 
  
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :