پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نشست سراسری معاونین آبخیزداری ادارات کل منابع طبیعی برگزار شد
بازدید : 145 11 تير 1397 9:32 شماره :49974

نشست سراسری معاونین آبخیزداری ادارات کل منابع طبیعی برگزار شد
 

مراسم افتتاحیه نشست سراسری معاونین آبخیزداری ادارات کل منابع طبیعی استان ها صبح امروز (یکشنبه) در محل مجتمع آموزشی و توانمندی دکتر جوانشیر کرج برگزار شد.

ابوالقاسم حسین پور مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، در گفتگو با خبرنگار پیام طبیعت گفت: هماهنگی و برنامه ریزی طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در سال 97 که از موضوعات مهم در دستور کار این نشست قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: اهداف و سیاست های سازمان در اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری، «هزینه کرد بهینه »و به موقع اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی است.

وی گفت: اولویت های استان ها و برنامه هایشان طی این نشست بررسی، جمع بندی و برای اجرا هماهنگ سازی می شود.

حسین پور همچنین افزود: آنچه که در این نشست به طور خاص و ویژه مورد تأکید قرار گرفت اهداف سازمانی و اجرای سیاست های حوزه معاونت آبخیزداری در بخش مراتع و بیابان است که به طور مشخص دنبال می شود.

وی همچنین به اخذ اولویت های استان های کشور در حوزه های آبخیز 600 گانه اشاره نمود و خاطرنشان کرد: این اولویت ها در برنامه آبخیزداری و آبخوانداری مد نظر قرار خواهد گرفت.

وی همچنین بر موضوع جامع نگری در حوزه آبخیز، همسو سازی فعالیت ها، تقویت انسجام سازمانی، توسعه فعالیت های بیولوژیک و احیاء پوشش گیاهی در حوزه آبخیز با مشارکت مرتعداران و ذینفعان در پیاده سازی نظام بهره برداری تأکید نمود.

حسین پور همچنین در ادامه گفت: تشکیل ستاد هماهنگی اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری استان ها با مشارکت روابط عمومی، آموزش، ترویج و مشارکت مردمی و سایر بخش ها ضروری است.

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری از انعکاس مناسب فعالیت های آبخیزداری و اطلاع رسانی آن به افکار عمومی تأکید کرد و حضور کامل مردم را در اجرای طرح ها و پروژه های منابع طبیعی لازم و ضروری دانست.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :