پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - انجام2500 هکتار عملیات مالچ پاشی جهت تثبیت شن های روان ومقابله با پدیده بیابانزائی در شرق استان کرمان
بازدید : 166 9 تير 1397 13:1 شماره :49922

انجام2500 هکتار عملیات مالچ پاشی جهت تثبیت شن های روان ومقابله با پدیده بیابانزائی در شرق استان کرمان
       

این مطلب را مهدی رجبی زاده مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی، و بازدید ایشان از پروژه های انجام شده در شرق استان کرمان، شهرستانهای(بم، نرماشیر،فهرج و ریگان)  به منظور تثبیت شن و مقابله با پدیده بیابانزایی در شهرستان ریگان عنوان نمود،  همچنین ایشان با توجه به اهمیت این موضوع، خواستار تصویب یک ردیف خاص بودجه ای در بودجه سنواتی کشور، جهت طرح جامع مقابله با فرسایش بادی در شرق استان کرمان شد.

ایشان بیان نمود: این طرح  با اعتباری بالغ بر 529 میلیارد تومان جهت تثبیت شن های روان و انجام عملیات پیش بینی شده در آن می باشد و به منظور ایجاد امنیت زیستی و مقابله با پدیده بیابان زایی تهیه گردیده است.  

تابتوان ضمن حفظ زیرساخت های حیاتی شرق استان کرمان درشهرستان های ( بم، نرماشیر، فهرج وریگان ) ، باعث نجات بخشی این مناطق ازهجوم شنهای روان و تخریب سرزمین گردید.

  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان

محمود حجتی در این سفر از باغ ها و نخیلات متاثر از هجوم شن های روان در شهرستان ریگان و همچنین پروژه های نهال کاری ۷۰۰ هکتاری ومالچ پاشی ۱۵۰۰ هکتاری جهت تثبیت شنهای روان درمنطقه ریگان ازدیدکرد.

وی در بازدید از این طرح ها با بیان این که در دولت تدبیر و امید اقدامات گسترده ای برای مقابله با بیابانزایی و تثبیت شن های روان انجام گرفته است، بر لزوم تامین اعتبار برای گسترش اجرای برنامه های بیابانزدایی و جلوگیری از هجوم شن های روان در استان کرمان تاکید نمود و اقدامات انجام شده در این زمینه را در خور توجه و شایسته تقدیر دانست.

 

 

 

 

 

   
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :