پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تشکیل کمیته اطفاء حریق استان کرمان
بازدید : 263 23 ارديبهشت 1397 11:0 شماره :48850

تشکیل کمیته اطفاء حریق استان کرمان
 

کمیته اطفاء حریق استان با هدف سازماندهی و برنامه ریزی جهت جلوگیری از حریق های احتمالی سال 1397 تشکیل شد.

در این کمیته که با حضور مدیر کل به عنوان رئیس کمیته، فرمانده و جانشین فرمانده یگان حفاظت، روسا و فرماندهان یگان حفاظت شهرستانهای دارای پوشش جنگلی و روسای مرتبط ستادی تشکیل شد،  مهدی رجبی زاده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان وجود جنگلهای حفاظتی و ذخیره گاههای جنگلی دارای گونه های با ارزش و ضرورت استفاده از توان نیروهای مردمی و سازمانهای مردم نهاد را گوشزد نمود.

در ادامه افزود: یکی از مهمترین و موثرترین اقدامات، تشکیل گروه های مردمی اطفاء حریق در مناطق جنگلی است و این امر با استفاده از توان پایگاه های بسیج مناطق مختلف و هم فکری با شوراهای اسلامی امکان پذیر است.

وی با اشاره به این موضوع که هر برنامه ریزی دقیق و اصولی نیازمند داشتن آمار دقیق است بیان کرد: لازم است در این خصوص با استفاده از توان اداره مهندسی و مطالعه ی تصاویر ماهواره ای مساحت و مکان شاخص مستعدحریق با الویت بندی و درجه بندی پوشش گیاهی مشخص و در اختیار باشد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان در پایان سخنان خود از روسای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستانها خواست ضمن تشکیل جلسات شهرستانی، مسئولین حوزه مورد عمل نظیر فرماندار، شهرداران شهرها، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا را با خود همراه نمایند تا در صورت بروز حریق تمامی توان شهرستان در اختیار باشد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :