پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - خشکسالی های اخیر تهدیدی جدی برای جنگل ها و مراتع
بازدید : 440 22 فروردين 1397 8:39 شماره :48147

خشکسالی های اخیر تهدیدی جدی برای جنگل ها و مراتع

علی آرمان معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار دراولین جلسه ستاد پیشگیری و اطفاء حریق مراتع و جنگل ها بیان کرد: منابع طبیعی و حفاظت از آن نیاز به توجه ویژه ای دارد و همه باید در این امر مشارکت داشته باشند.

مسعود حیدری پور رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رفسنجان عنوان کرد: متأسفانه با توجه به خشکسالی های اخیر بحث حریق در جنگل ها و مراتع بیشتر شده که این موضوع نگران کننده می باشد. وی از همکاری و پشتکار نیروهای انتظامی، آتش نشانی، بخشداری کشکوئیه و همه ارگانهایی که به نحوی در موارد بحرانی و اطفاء حریق با اداره منابع طبیعی همکاری لازم بعمل آوردند تشکر و اظهار داشت:متأسفانه در سال جاری نسبت به سال گذشته حریق در عرصه های منابع طبیعی رفسنجان بیشتر بوده و این امر بدلیل خشکسالی های اخیر در منطقه و همچنین سهل انگاری مردم می باشد. حیدری پور عنوان کرد: روز 13 فروردین اطلاعیه هایی چاپ و با همکاری شهرداری در اختیار مردم قرار گرفت. وی خاطرنشان کرد: باید جهت فرهنگ سازی و آموزش های لازم با همکاری بخشداری ها و دیگر ارگانها در تمامی بخشها ضمن اصلاح اکیپ های اطفاء حریق جهت ساماندهی و نظارت بر کار اقدامات لازم انجام پذیرد.

در ادامه معاون برنامه ریزی فرماندار اعلام کرد: باید روستاهای پرجمعیت و مناطق بحرانی شهرستان و همچنین مسیرهای پرتردد جهت نصب تابلوهای هشدار دهنده شناسایی و جهت تجهیز اقدامات لازم انجام پذیرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :