پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بوستان شهر تیرور احداث شد
بازدید : 55 8 فروردين 1397 9:44 شماره :47954

بوستان شهر تیرور احداث شد
 

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب از احداث بوستان شهر تیرور با حضور مسئولین اداره منابع طبیعی و شهردار شهر تیرور و غرس نهال در این بوستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان ؛ بهرامی نژاد گفت : وجود بوستان و فضای سبز در روستاها باعث ایجاد روحیه، طراوت، نشاط و افزایش جذابیت‌های بصری در محیط‌ های روستایی می‌شود و همچنین به لحاظ واقع شدن این شهر در مسیر بازگشت از میناب می تواند مکانی برای گذراندن اوقات فراغت ساکنان محلی و استراحت مسافران باشد.

وی افزود : با توجه به شرایط اقلیمی هر منطقه، تلاش شده نوع درختان کاشت شده مطابق با شرایط آب و هوایی باشد و کاشت درختان 2 منظوره دارای محصول علاوه بر ایجاد فضای سبز هدف بتوان درختی داشته باشی که به مرحله باردهی برسد بنابراین به لحاظ اینکه این منطقه از رویشگاه های طبیعی کنار است سعی بر آن شده در کاشت درختان این بوستان به این مهم توجه ویژه شود که بتوان در جهت جذب گردشکران در فصل ثمردهی این درختان از آنها استفاده کرد.

بهرامی نژاد گفت: برای گسترش فضای سبز در مناطق روستایی ، نیاز به جلب حمایت دولت و مشارکت همه جانبه مردم است که در این زمینه بهره گیری از تکنیک های متنوع آبخیزداری می تواند موثر واقع شود . با توجه به محدودیت منابع آب و خاک در روستاها ، این گونه فعالیت ها لزوما‏‎ً‎‏ در زمین های نامرغوب و شیب دار دامنه ها و دیم زارها باید ترویج گردد و این امر فقط از طریق عملیات آبخیزداری میسر است‏؛‏ بنابراین می توان ضمن حفظ اهداف اصلی ، اعتبارات و نیازهای مالی احداث پارک ها را سرشکن کرد و با نیازهای طبیعی و اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و روانی روستاییان هماهنگی ایجاد کرد. وی هدف از ایجاد پارک های روستایی ، کشاندن مردم به درون پارک ها و فضای سبز ، آشنا ساختن آنان با فرهنگ استفاده مطلوب از منابع طبیعی و بهره برداری صحیح از نعمت های خدادادی و برگرداندن سلامت و آرامش روحی به آنان است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :