پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اعلام آمادگی تشکل ها مردم نهاد شهرستان رفسنجان برای مشارکت در برنامه های هفته منابع طبیعی
بازدید : 237 21 بهمن 1396 9:53 شماره :46668

اعلام آمادگی تشکل ها مردم نهاد شهرستان رفسنجان برای مشارکت در برنامه های هفته منابع طبیعی
 

مسعود حیدری پور رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان در جلسه همفکری و هماهنگی هفته منابع طبیعی بین ادارات شهرستان رفسنجان ضمن گرامی داشت ایام پر افتخار دهه فجر بیان کرد: بیشترین خسارت وارده به عرصه های منابع طبیعی مربوط به اقلیم منطقه است و حفظ و احیاء منابع طبیعی با همکاری و مشارکت تمامی ارگانها و سازمانها امکان پذیر می باشد.

وی افزود: حفاظت و نگهداری از عرصه های 830 هزار هکتار منابع طبیعی شهرستان تنها با کمک گرفتن ازمردم و سازمانهای مردم نهاد امکان پذیر خواهد بود.

حیدری پور اظهار داشت: سالها بدلیل کمبود آب و خشکسالی در منطقه نهال کاری متوقف شده است و از سال گذشته در امر بذرکاری از بهره برداران منابع طبیعی کمک گرفته شده است و از مرتعداران خواسته شد تا برای احیاء مرتع خود کار بذرکاری را در مراتع شروع و ضمن حفاظت از مرتع جهت احیاء آن اقدام کنند.

وی ضمن تشکر از ادارات مختلف که در سال های گذشته در هفته منابع طبیعی همکاری های مطلوبی با اداره منابع طبیعی داشتند ابراز امیدواری کرد این همکاری ها برقرار و ادامه داشته باشد.

در ادامه سلمانی رئیس هیئت کوهنوردی ضمن تشکر از اداره منابع طبیعی رفسنجان عنوان کرد: باید فرهنگ بذرکاری و نهال کاری را در بین مردم نهادینه کرد تا هر فرد با رفتن به طبیعت با کاشت بذر ونگهداری از آن در احیاء منابع طبیعی دخیل باشد و این امر با آموزش کودکان بیشتر جواب خواهد داد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :