پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - طرح جایگزینی سوختهای فسیلی در برخی روستاهای شهداد کرمان اجرائی شد.
بازدید : 262 10 دی 1396 10:51 شماره :45764

طرح جایگزینی سوختهای فسیلی در برخی روستاهای شهداد کرمان اجرائی شد.

جلسات مردمی در نقاط محروم شهرستان کرمان و در روستاهای سالار آباد و محمدآباد(رودخانه) از توابع بخش شهداد با استقبال چشمگیری همراه بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان در این گردهمایی ها که در اقصی نقاط استان و به همت اداره حفاظت و حمایت اداره کل و هماهنگی ادارات شهرستانها و بخشهای مربوطه برگزار می گردد، اهمیت حفاظت از درختان جنگلی و بوته های مرتعی و خاک که یکی از ارکان اساسی در کشاورزی است با زبانی ساده اما تاثیرگذار و برمبنای احادیث دینی، منویات مقام معظم رهبری در زمینه حفاظت از انفال و همچنین اهمیت موضوع از بعد علمی به روستانشیان آموزش داده شده و با تشکیل گروهی متشکل از نمایندگان منتخب هر منطقه (سمن ها) پلی ارتباطی بین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و حافظان طبیعت ایجاد می گردد.

نکته قابل تامل در این نشستها حضور چشمگیر و فعال زنان در مراسم است که با توجه به نقش تاثیر گذار و بی بدیل مادران در آموزش خانواده ها بویژه برای نسلهای آینده بعنوان نقطه قوت این مباحث مطرح است.

و در خاتمه با تحویل تنورگازی و لوازم مربوطه به شرکت کنندگان، آنان را از قطع درختان و بوته ها حذر داشته و به استفاده از سوخت جایگزینی(گاز) ترغیب نمودند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :